Elmarad a bugaci verseny

Hírek

Tisztelt Versenyzők!
A bugaci verseny elmarad.
A verseny megrendezését semmi nem tiltja.
Az illetékes kormányhivatal, a Kiskunsági Nemzeti Park és a hatósági állatorvos is megadta az engedélyt a verseny megrendezésére. Mellékelten csatolva a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal határozata.
A NÉBIH előírásainak is megfelel a verseny.
A versenyre belépni tartási hely igazolással lehetett volna, illetve külön fertőtlenítő cég állt rendelkezésre a fertőtlenítő kapuk üzemeltetésére.
A Nemzeti Parkkal egyeztetve új pálya került kijelölésre. Ráadásként, bár nem esnek korlátozás alá, a Győr környékéről érkező lovasok azt is bevállalták, hogy nem jönnek el a versenyre, ha ez másokat zavar. A birtok párosujjú patásai karanténba zárva, másik telephelyen élik mindennapjaikat.
Ennek ellenére a mi állatorvosi bizottságunk a tegnapi nappal e-mailben jelezte, hogy nem vállalja a verseny felügyeletét és felelősséget sem. A tisztánlátás érdekében azt érdemes tudni, hogy ha írásos engedélyt kap a rendezvény az illetékes hatósági állatorvostól onnantól kezdve a bírói bizottság és az állatorvosi bizottság felelőssége arra terjed ki, hogy a verseny a Magyar Lovas Szövetség és a Magyar Távlovagló szakág szabályai szerint történjen.
A rendezők mindent megtettek a verseny megvalósítása érdekében és önhibájukon kívül elnézést kérnek a versenyzőktől!

Last modified: 2025.04.08.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük